Haber

ABD Büyükelçisi Norland, Libya’nın ulusal uzlaşmasının önemini vurguladı

ABD’nin Trablus Büyükelçisi ve Libya Özel Temsilcisi Richard Norland, Libya’nın istikrar ve refaha ulaşmasına yardım etmede ulusal uzlaşmanın değerini vurguladı.

ABD’nin Trablus Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Norland, birkaç gün önce Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Brazzaville’de düzenlenen Libya Uzlaşma Konferansı Hazırlık Komitesi’nin ilk toplantısını değerlendirdi.

Norland, etkili bir uzlaşma sürecinin Libya halkının hak ettiği istikrar ve refaha kavuşmasını ABD’nin kabul ettiğini belirterek, Libyalıların Afrika Birliği ve Kongo Cumhuriyeti yönetimiyle birlikte çalışarak Libya’nın ilk hazırlık toplantısını gerçekleştirdiklerini kaydetti. 20 Temmuz’da Brazzaville’de Ulusal Uzlaşma Konferansı. takdir

Toplantının tüm Libyalıların önemli ve zor konuları tartışıp çözmesine imkan verecek başarılı bir ulusal konferansın önünü açacağını umduğunu dile getiren Norland, bu konuların Libya’nın büyük potansiyeline ulaşması ve daha geniş bir alanda istikrarı ilerletmesi için değerli olduğuna işaret etti. bölge.

Libya Uzlaşma Konferansı Hazırlık Komitesi çalışmaları, Kongo Devlet Başkanı ve Libya Üst Düzey Afrika Komisyonu Başkanı Denis Sassou Nguesso’nun katılımıyla 20-21 Temmuz tarihlerinde Kongo’nun başkenti Brazzaville’de gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu