Haber

ABD, Rusya ile iş yapan 5 Türk şirketi ve 1 Türk vatandaşına yaptırım uyguladı

Amerika Birleşik DevletleriYakın zamanda açıklanan kapsamlı ambargolarda 150100’den fazla kişi ve şirket hedef alındı. ABD Hazine BakanlığıYazılı açıklamasında Margiana İnşaat Dış Ticaret ve Demirci Bilgi Teknolojileri Ticaret SanayiFirmalara ambargo uygulandığı belirtildi.

Açıklamada, bu şirketlerin, Ukrayna’daki faaliyetlerine yardımcı olan ‘Rusya’nın çift kullanımlı ürün ithalatında güvendiği şirketler’ arasında yer aldığı iddia edildi. ABD Dışişleri Bakanlığı,Denkar Gemi İnşa Şirketine, Rusya Savunma Bakanlığıile temas halinde olan gemilere onarım hizmeti verilmesi nedeniyle ambargoyerleştirildiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı ayrıca Türkiye merkezli tersane şirketi ID Ship Agency ve sahibinin İlker Doğruyol Hedefledi. Ambargo uygulanan bir diğer şirket ise ABD ve Avrupakaynaklı botElektronik segmentlerini Rus şirketlerine satmakla suçlanıyor CTL Sınırlı.

‘Yaptırımlar Türkiye’nin İsveç’i NATO’ya kabul etme kararını etkilemeyecek’

Dahası ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, günlük basın toplantısında, ” “Türk şirketlerine yönelik yaptırımların İsveç’in NATO üyelik sürecini etkileyeceğinden endişelenmiyor musunuz?” soruya; Miller, “Hayır, herhangi bir etkisi olacağını düşünmüyoruz” yanıtını verdi.

pazarlar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu