Haber

Adana Ulaşım Ana Planı Bilgilendirme Toplantısı Tamamlandı

Adana Büyükşehir Belediyesitarafından düzenlenen Ulaşım Ana Planı Nihai Bilgilendirme Toplantısı.

“Adana Ulaşım Ana Planını hazırladık. Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana’yı kaostan kurtarmak için çok önemli bir gayret sarf etti. Bu çalışmaların yanı sıra kişi başı 1,5 metrekare olan yeşil alanı 10 metrekareye çıkarmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Plan, bir şehrin ulaşım ihtiyaçlarının analiz edilmesini ve yönetilmesini sağlayan en değerli planlama aracıdır. Ulaşım Ana Planı, farklı ulaşım araçlarının kullanımını düzenler, akışı optimize ederek ve toplu taşıma sistemlerini iyileştirerek şehirdeki ulaşım sorunlarının azaltılmasına yardımcı olur. Bu, şehir içi ulaşımı daha verimli ve çevre dostu hale getirir. Plan, şehirlerin sürdürülebilirlik, çevresel performans ve ekonomik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. Şehirlerdeki trafik sıkışıklığının azaltılması Yaya ve bisiklet yollarının güvenliğini ve erişilebilirliğini artırmaya, ulaşım hizmetlerinin entegrasyonuna ve toplu taşımanın daha geniş çekiciliğine olanak tanır. Ulaşım Ana Planı, şehirlerin gelecekteki ulaşım ihtiyaçlarını belirlemelerine ve buna göre stratejiler geliştirmelerine yardımcı oluyor.”

Yapılan araştırmalara göre Adana’nın üç temel sorunundan birinin trafik sorunu olduğunu belirten Karalar, bunun en önemli nedenlerinden birinin bütüncül bir ulaşım master planının olmaması olduğunu ve bu nedenle planlama sürecini ortaya koyduklarını kaydetti. uygulamaya

BİSİKLET GÜZERGAHLARI ARTIRILDI

Adana’da yapılan 27 kilometrelik bisiklet yollarının yanı sıra 31 kilometrelik bisiklet yolunun da devam ettiğini hatırlatan Karalar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ulaşım Ana Planı, şehirlerin sürdürülebilir ulaşım sistemlerinin ve şehircilik planlamasının değerli bir parçasıdır. Adana’nın büyümesine, gelişmesine ve yenilenmesine destek olacak, kentin kalkınmasına katkı sağlayacak bu planı ilimize kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. yaşam kalitesi Dostlarımıza, paydaşlarımıza, BİMTAŞ’a ve bizlere desteğini esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı değerli kardeşim Ekrem İmamoğlu’na da teşekkür ederiz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu