Haber

Akşener: Bugün saat 22:00’de 6 başkanın bir toplantısını yapacağız.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı’nın 6 lideriyle bu akşam saat 22.00’de CHP Genel Merkezi’nde toplantı düzenleneceğini duyurdu. Akşener, görüşmenin 2 gün önceden planlandığını duyurdu.

İYİ Parti lideri Akşener, Star TV ekranlarında katıldığı programda Nazlı Çelik’in sorularını yanıtlayarak gündemi değerlendirdi.

Akşener Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesiyle ilgili olarak “Muharrem İnce’nin tavrına ve istifasına saygı duyuyorum. Kılıçdaroğlu da davet aldı. Kendisine olumlu baktığımı belirtmek isterim” dedi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“-Ben İnce Bey’in, Oğan Bey’in veya bir başkasının aday olma hakkına saygı duyulsun diyen biriyim. Daha sonra Millet İttifakı’nda yer alsa nasıl olur diye soruldu. kendisine her zaman çok minnettar kalacağımı söyledi.Öncelikle şunu hatırlatayım.Muharrem İnce’nin istifasına saygı duyuyorum.Ama istifasına yol açan bu işte, dediği gibi belden aşağısına vuran. o… Acıyarak izledim.Sonra ne olacak?Onu hep bir arada göreceğiz.Umarım her şey yeterli olur.
– İnce Bey’in bir kırgınlığı vardır muhtemelen. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda saygı gösterilmesi gereken bazı yaralar var. Kazanmak ve kaybetmek tamamen seçmenlerin kalbine girmek, kalplerini kazanmak ve oyunu kazanmakla ilgilidir. Suçlu diye bir şey yok, o suçlu.
– İnce Bey’e gerçekten başarılar diliyorum. Tavrınıza saygı duymalıyız. Kılıçdaroğlu’nun da daveti vardı. Kendisiyle ilgili olumlu görüşlere sahip olduğumu da söylemek isterim.
– Saat 22:00’de CHP’nin 6 genel başkanı ile toplantı yapacağız. Bu 2 gün önceden kararlaştırılan bir görüşme.
– Bakanlık paylaşılmadı. Hiçbir bakanlıktan bahsedilmedi. Tuncay Özkan’ın söyledikleri sadece bilgi. Böyle bir karar yok. Devletin vazgeçilmez bir bakanlığı vardır. Koalisyonlarda Adalet Bakanlığı’nı almak İçişleri Bakanlığı’nı bırakıyor. Tuncay Bey kendine uygun gördüğü arkadaşları sayıyor herhalde.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu