Haber

Alman Federal Meclisi Önünde Yetim Masası Kuruldu

Türkiye ve Suriye’deki deprem sonrası yetim kalan çocuklara dikkat çekmek amacıyla Almanya Federal Meclisi önünde 75 metrelik sembolik masa kuruldu.

İslami Yardım kuruluşu, başkent Berlin’de Federal Meclis binası önüne boş tabak ve bardaklardan oluşan yaklaşık 75 metre uzunluğunda “Yetim Masası” kurdu.

Masanın etrafında deprem sonrası yetim kalan çocukların fotoğrafları sergilendi.

Etkinlikte deprem sonrası yetim kalan çocukların acı hikayeleri de paylaşıldı.

İslami Yardım Temsilcisi Sevgi Kulanoğlu, burada yaptığı açıklamada, Almanya’nın kalbi olarak bilinen Federal Meclis önünde düzenlenen etkinlikte amaçlarının, depremde ailelerini kaybeden çocukların durumuna dikkat çekmek olduğunu belirterek, şunları kaydetti: bilinçlendirmek.

Kulanoğlu, “Özellikle yetim kalan çocuklara hatırlatmak istiyoruz. On binlerce çocuk annesiz ve babasız kaldı ve hala çadır kentlerde yaşıyor. Bu çocuklarla sizi unutmadık diyoruz. Bağışçıların da bu kampanyaya dahil olmasını istiyoruz.” Yetim masasına bağış yaparak yardımcı olabilirler. Bu bağış tek seferlik de olabilir.” “Her ay da düzenlenebilir. Elbette sürekliliğin bir değeri daha var. Çocuklarımızı unutmadık ve onlara her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Yetim maması kampanyamız her yıl devam eden ve farklı ülkelerdeki farklı projelere destek veren bir etkinlik. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu