İş

Archer Daniels Midland hisse senedi hedefi Stifel tarafından 58 dolara yükseltildi

Salı günü, bir finansal hizmetler firması olan Stifel, küresel bir gıda işleme ve emtia ticareti şirketi olan Archer Daniels Midland Company (NYSE:ADM) için hisse senedi fiyat hedefini güncelleyerek bir önceki 56,00 $’dan 58,00 $’a yükseltti. Firma hisse senedi üzerinde Tut notunu korumaya karar verdi.

Ayarlama, Archer Daniels Midland’ın 2023’ün dördüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını bildirmesinin ardından geldi. Firmanın analistleri, şirketin kırma ve etanol operasyonlarındaki marj baskıları gibi karşılaştığı zorlukları dikkate alarak 2024 yılı için ADM tahminlerini revize etti.

Revizyonların başlıca nedeni, kurumsal giderlerdeki artış ve dördüncü çeyrek performansının ardından Beslenme segmentinin tahminlerinin yeniden değerlendirilmesi ve bu iş kolundaki muhasebe konularının açıklığa kavuşturulmasının beklenmesi.

Stifel, 2024 yılı için beklentilerini düşürmesine rağmen hedef fiyatını hafifçe artırdı. Bu değişiklik, 2024 tahmini hisse başına kazancın 9 katından 2024 ve 2025 için ortalama tahmini kazancın 10 katına kazanç katsayısında yapılan bir ayarlamaya bağlanıyor. Ilımlı risk azaltmanın arkasındaki mantık, şirketin tüm yıl rehberliği tarafından belirlenen stabilize beklentilere dayanmaktadır.

Analistin yorumu, ADM hisselerinin, Beslenme segmentinin potansiyeline daha fazla güven duyulana ve Crush işinde marjların iyileştirilmesi olasılığına kadar, etanol/emtia döngüsü sonrası kazançların yaklaşık 8 ila 12 katı aralığında işlem görmeye devam edeceği beklentisiyle temkinli bir duruşa işaret ediyor. Yeni fiyat hedefi bu değerlendirmeleri ve şirketin mevcut görünümünü yansıtmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu