Ekonomi

Bedava fidana akın ettiler

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen ve Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen tohum takas şenliklerine gönderilen yerli tohumlar Eskişehirlilerle buluşurken, tohumlardan elde edilen fidanlar ücretsiz olarak dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi Park ve ekiplerince tohumlardan yetiştirilen pembe domates, kırmızı domates, salça, karanfil domates, tatlı kırmızı biber, köy biberi, dolmalık biber, kurşunlu domates, karabiber ve patlıcan fidanlarından oluşan 50 bini aşkın sebze fidanı ve Bahçeler Müdürlüğü, 12 kırsal mahalleye dağıtıldı. Dağıtılırken vatandaşlar fidanlara yoğun ilgi gösterdi.

Mahmudiye, Han ve Seyitgazi ilçelerinde dağıtımlar tamamlanırken, fidan dağıtımına Seyitgazi’de Belediye Başkanı Uğur Zirve, Mahmudiye’de Belediye Başkanı İshak Gündoğan ve Han’da Belediye Başkanı Erdal Ulu da katıldı. Elleriyle vatandaşlara fidan dağıtan Önderler, yerli tohumların yaygınlaştırılmasının çok değerli olduğuna dikkat çekti. Tarım ve gıdada bağımsızlık ülkemizin geleceğidir.” dediler.

Başkanlar Zirve, Gündoğan ve Ulu ile vatandaşlar, ücretsiz dağıtılan fidanlarla üretime verdiği destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.

habermahmudiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu