Ekonomi

Biohaven Hisseleri İlaç Geliştirme Haberlerinin Ardından %20 Düştü, RBC Düşüş Sırasında Satın Alma Önerdi

Biohaven (BHVN), şirketin otoimmün hastalıkların tedavisine yönelik ilaç adayı BHV-1300’ün Faz 1 klinik çalışmasının ön sonuçlarını açıklamasının ardından Çarşamba günü borsanın açılmasının ardından hisse senedi değerinde önemli bir düşüş yaşayarak %20’nin üzerinde değer kaybetti.

Sonuçlar, ilacın uygulandıktan sonraki birkaç saat içinde IgG antikor seviyelerinde doza bağlı ve hızlı bir düşüşe yol açtığını gösterdi. Hiçbir ciddi yan etki bildirilmemiş olup, yan etkilerin çoğu küçüktür, test edilen ilaçla ilgili değildir ve kendiliğinden düzelmektedir.

Dozaj gruplarının hiçbirinde karaciğer enzimlerinde kayda değer bir değişiklik tespit edilmemiştir.

Klinik çalışma, BHV-1300’ün IgA, IgM veya IgE gibi diğer antikorların seviyelerini etkilemeden IgG antikor seviyelerini spesifik olarak hedeflediğini ve düşürdüğünü göstermiştir. Tahmine dayalı analizler, denemenin daha fazla grubu içerecek şekilde genişletilmesinin, deri altına enjeksiyon için uygun dozajlar kullanılarak IgG seviyelerinde %70’in üzerinde bir düşüşle sonuçlanabileceğini göstermektedir.

Biohaven, yıllık Yatırımcı Araştırma ve Geliştirme Günü’nde, BHV-2100, BHV-8000 ve kilo kaybı için bir tedavi olarak araştırılan taldefgrobep gibi geliştirilmekte olan ek ilaçlarla ilgili ilerleme raporlarını da paylaştı. Şirket, 2024 yılının ikinci yarısında spinal musküler atrofi tedavisi için miyostatin inhibe edici ilacının Faz 3 klinik çalışmasından birincil sonuçlar beklemektedir.

RBC Capital Markets analistleri, “Araştırma ve Geliştirme gününde daha ayrıntılı bilgi beklememize rağmen, IgG düşürücü ilaca ilişkin yeni veriler bize göre daha fazla geliştirmeyi destekliyor” dedi.

“İlacın romatoid artrit tedavisine yönelik gelişiminin doğrulanmasına inandığımız ve bu yıl içinde daha fazla güncelleme beklediğimiz için hisse senedi fiyatının düştüğü bu dönemde hisse satın almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca şirketin diğer ilaç geliştirme programlarında, özellikle de Kv7 kanal modülatöründe önemli bir potansiyel görüyoruz ve şirketin değerini artırabilecek birkaç yaklaşan olay öngörüyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımı ile üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu