Haber

Burhaniye Belediyesi Memur Maaşlarında İyileştirme Yaptı

Sosyal belediyecilik örneğini bir kez daha sergileyen Burhaniye Belediyesi, belediyede çalışan memurların haklarının artırılması için Burhaniye Belediyesi’nin yetkili sendikası TÜM BEL-SEN ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

Cumhurbaşkanlığında düzenlenen imza törenine Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, TÜM BEL-SEN Balıkesir Şube Başkanı İlker Omar Demiray, sendika yöneticileri ve işçiler katıldı.

Sözleşme kapsamında belediyede çalışan tüm sözleşmeli ve ekipli memurlara; Gıda yardımı, ulaşım yardımı, bayram ikramiyesi, eğitim yardımı, evlenme yardımı gibi çeşitli kalemlerde iyileştirmeler yapılmıştır.

Önder Deveciler, Türkiye’de ekonominin bir gün sürmediğini ve her geçen gün yapılan zamlarla memurların yaşam standartlarının düştüğünün farkında olduklarını belirterek, “Bu ekonomik koşullarda biz devlet memurlarımızı rahatlatırız diye düşünüyoruz. biraz da biz bir takımız, personelimizin hakkını vermeye devam edeceğiz. Yeni sözleşmemiz hayırlı olsun” dedi.

TÜM BEL-SEN Balıkesir Şube Başkanı İlker Omar Demiray, Burhaniye Belediyesi ile Balıkesir’de 2023 yılının en uygun sözleşmesini imzaladıklarını ve Önder Ali Kemal Deveciler’e destekleri için teşekkür ettiklerini belirterek, “2 yıl önce yaptığımız sözleşme sonrası , bu yıl en iyi sözleşmeyi imzaladığımız için mutluyuz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu