Ekonomi

Byron Allen, Paramount’u 14 milyar dolara satın almayı önerdi; Hisse değeri %20 arttı

Bloomberg News tarafından bildirildiği üzere medya girişimcisi Byron Allen, Paramount Global’in (PARA) tedavüldeki tüm hisselerini 14,3 milyar dolara satın almak için teklifte bulundu.

Allen’ın teklifi, oy hakkı olan her hisse için 28,58 $ ve oy hakkı olmayan her hisse için 21,53 $ olarak fiyatlandırıldı; bu, mevcut fiyata göre %50 artış anlamına geliyor. Teklifin şirketin mevcut borçları dahil toplam bedeli yaklaşık 30 milyar dolar.

Çarşamba günü piyasa açılmadan önce hisselerin değeri %20,6 arttı.

Allen Media Group, Bloomberg News’e yaptığı açıklamada teklifi doğruladı.

Allen’ın şirketi, “30 milyar dolar değerindeki bu teklif, hem borcu hem de özsermayeyi içeriyor. Bu, Paramount Global’in tüm hissedarları için en olumlu sonucu temsil ediyor. Teklif, dikkate değer bir değerlendirmeyi hak ediyor ve takip edilmelidir.” dedi.

Allen’ın planı, Paramount’un film yapım stüdyosunun, mülk varlıklarının ve bazı fikri mülkiyet haklarının elden çıkarılmasını içeriyor. Ancak yayın hizmeti, Paramount+ da dahil olmak üzere televizyon ağlarını verimli bir şekilde korumayı ve yönetmeyi amaçlıyor.

Bankaların ve çeşitli finansal destekçilerin Allen’ın stratejisini desteklediği bildiriliyor.

Paramount, bağımsız yapımcı David Ellison’ın Redstone ailesinin hisselerini satın almakla ilgilendiğini ifade ettiği önceki yıldan bu yana potansiyel bir satın alma olarak görülüyor.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu