Haber

Çevre Bakanı: 484 millet bahçesi ile 81 ilimize 75 milyon metrekare yeşil alan kazandırdık

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “484 millet bahçemizle 81 ilimize 75 milyon metrekare yeşil alan kazandırdık. Sadece İstanbul’da 17 millet bahçemiz her gün binlerce vatandaşımızı ağırlıyor, 33 millet bahçemizin inşaatı devam ediyor.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde hayata geçirilen Millet Bahçesi Projesi kapsamında 484 millet bahçesi ile ülkeye 75 milyon metrekare yeşil alan kazandırıldığını açıkladı. 81 ilde Bakan Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımında, “484 millet bahçemizle 81 ilimize 75 milyon metrekare yeşil alan kazandırdık. Sadece İstanbul’da 17 millet bahçemiz her gün binlerce vatandaşımızı ağırlıyor. 33 millet bahçemizin üretimi devam ediyor.Size de iyi hafta sonları millet.Bahçelerimizde sevdiklerinizle geçirebilirsiniz.

“İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı artırıldı”

Bakan Kurum tarafından paylaşılan görselde, millet bahçeleri ile İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarının artırıldığı vurgulanırken, İstanbullulara yürüyüş ve yürüyüş ile keyifli vakit geçirme fırsatı sunulduğu açıklandı. bisiklet yolları, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, yeşil alanlar ve biyolojik gölet. Video paylaşımında İstanbul’un Anadolu yakasında 285 bin metrelik alan üzerine inşa edilen Pendik Millet Bahçesi’nden görüntülere yer verildi. Pendik Millet Bahçesi’ne yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, millet bahçesi ile ilgili şunları söyledi:

“Yeşil alan temiz hava solumak demektir. Buna çok ihtiyacımız var. İnanın şehrin merkezindeki bu tip yeşil alanlar çok keyifli. Yeşil alanlar bizim için gerçekten önemli. Temiz hava, güneş, çim insanı rahatlatıyor. kahvaltıya gelin, yürüyüşe çıkın. Hafta sonu içinizdeki yorgunluğu atmak için çok büyük bir nimet.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu