Sağlık

Demokratik Sağlık-Sen’den 1 Mayıs Mesajı!

Türkiye’de bugün tüm yurtta 1 Mayıs. Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü kutlanırken, işçi ve emekçilerin talepleri meydanlarda yankılanacak. Sağlık alanında hizmet veren sivil toplum kuruluşları da meydanlarda olacak ve sağlık çalışanlarının hak taleplerini sıralayacak. 1 Mayıs Personel Günü’nde Demokratik Sağlık-Sen Genel Lider Togan Demircan da bir açıklama yaptı. Bilim Sıhhat Haber Ajansı’na (BSHA) 1 Mayıs açıklaması yapan Demircan, “ Keşke emekçiler bugünü hiçbir beklentisi olmadan anlamına yakışır bir şekilde anıp kutlayabilseler. Ancak geleceği faiz lobileri tarafından ipotek altına alınan emekçinin hemen aklımıza gelen şu sorunları her şeyi gölgede bırakıyor.

“İşçilerin En Büyük Sorunu Geçim Kaynakları”

Enflasyon, bayram, tatil, kira, kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı (halk dilinde EK HESAP), ekmek, yemek, konut, araba, liyakat, kalite, mülakat, fazla çalışma, fiyat adaletsizliği, mobbing, performans, taban, teşvik ödemesi, emekliliğe yansımayan ek ödeme, 3600 muamma, fiili hizmet, atama bekleyen adaylar, sözleşmeli durum, siyaseten kurumlara baskı, ayrılık, kreş, lojman, fiziki mekanın olmaması, 6500 sayılı Kanun. 657, STK’lara, ikramiyelere, açlığa ve yoksulluğun sona ermesine karşı anti-demokratik tavırlar. Bütün bunlar arasında işçilerin en büyük kaygısı geçim sıkıntısı.

Temsil Yetkilerini Kaybeden Sendika ve Üyelere Seslendi!

Demokratik Sağlık-Sen Lideri Demircan, yetkili sendikaları eleştirerek, şöyle devam etti: “Yeter ki temsil yetkisini kaybeden ve işçiden yana olması gereken sendika yöneticileri, yeter ki iktidarın temsilcisi gibi cümleler kurun. kendi iyilikleri için; Emekçi kardeşlerimizin çoğu çeşitli ve geçersiz gerekçelerle bu sarı sendika ve sendikalara destek olduğu ve celladına aşık olduğu sürece enflasyonun altında ezileceklerdir. Geçinmek için acele etmeden yaşamını sürdüren yetkili sendika lideri Ali Yalçın ile kamu emekçilerinin içinde bulunduğu duruma büyük katkı sağlayan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.” (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu