Haber

Disney Plus 1,3 Milyon Aboneyi Kaybetti

Disney’in büyük umutlarla açtığı Disney Plus yayın platformu, son üç ayda 1,3 milyon abone kaybettiğini duyurdu. Platformun kullanıcı sayısı Eylül-Aralık 2023 döneminde 112,6 milyondan 111,3 milyona düştü. 1,3 milyon kaybın 400 bininin Amerikan vatandaşı olması dikkat çekti.

Abone kaybeden Disney Plus kapanacak mı?

Abone kaybı Disney Plus için yeni değil. Geçtiğimiz yıldan bu yana milyonlarca kullanıcının hızla platformu terk ettiği biliniyor. Bu durum Disney’in üst düzey yönetimini ve şirket yatırımcılarını büyük ölçüde endişelendirdi. Platform mucizevi bir geri dönüş yapmadığı sürece Netflix’e karşı mücadele çoktan kaybedilmiş görünüyor. Koltuğuna geri dönen başarılı Disney CEO’su Bob Iger’in bu kötü gidişatı değiştirip değiştiremeyeceği merak konusu oldu.

Bu düşüşün en büyük sebebinin ise Disney Plus abonelik fiyatlarındaki büyük artışlar olduğu iddia edildi. Özellikle Ekim 2023’teki üyelik artışları dikkat çekti ve birçok kullanıcı üyeliklerini yenilemekten vazgeçti.

Musk’ın avukatları Disney’e dava açtı!

Ancak bu Disney için o kadar da kötü bir haber değil. Şirketin diğer yayın platformu Hulu’nun abone sayısını 3 ayda 1,2 milyon artırarak toplam 45,1 milyon kullanıcıya ulaştığı açıklandı. Platformda yayınlanan The Bear adlı dizinin bu başarıda büyük rol oynadığı iddia ediliyor. Ayrıca Disney Plus’ın Hint versiyonu Hotstar’ın abone sayısında da 700 binlik artış yaşandı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından düşüncelerinizi bizimle paylaşmanız yeterli. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu