Ekonomi

Dogecoin vadeli işlemlerine olan ilgi hızla artıyor ve açık sözleşmelerde 600 milyon dolara ulaşıyor

NEW YORK – Kripto para piyasasında Dogecoinile ( DOGE CoinGlass’ın bir raporuna göre, meme’den ilham alan dijital para birimine yönelik vadeli açık pozisyonların 24 saat içinde %40 artmasıyla birlikte, ticari ilgide önemli bir artış yaşandı. Bu artış, açık pozisyonları 7 milyar DOGE tokeninin üzerine veya yaklaşık 600 milyon dolara çıkararak Nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Bu alanda öncü olan Binance’in 275 milyon dolar değerinde vadeli işlem pozisyonu bulunuyor. Diğer önemli katılımcılar arasında sırasıyla 134 milyon dolar ve 85 milyon dolar değerinde pozisyonlara sahip Bybit ve OKX yer alıyor. 50’lik dengeli bir uzun-kısa oranı, yatırımcıların riski yönetmek için riskten korunma stratejileri kullandıklarını gösterir.

Dogecoin pazarındaki bu yükseliş eğilimi EthereumVe Bitcoin’in Kazançların da yaşandığı kripto sektöründe buna daha geniş olumlu hareketler eşlik ediyor. Dogecoin’in çekiciliğine ek olarak, Astrobotic tarafından planlanan ve ay yüzeyine fiziksel bir DOGE tokeni yerleştirmeyi amaçlayan bir ay misyonu da var. Üstelik SEC’in spot ETF’lere yönelik olumlu tutumu da olumlu görünüme katkıda bulundu; ancak bazı uzmanlar bunun potansiyel bir düşüşün habercisi olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Mali göstergelerin yanı sıra Dogecoin topluluğu hayırsever yönünü de göstermeye devam ediyor. Özellikle, bağış toplama çabaları daha önce Jamaika bobsled takımının Soçi Kış Olimpiyatlarına katılmasını sağlayarak hayırseverliğe olan bağlılıklarının altını çizmişti.

Bu arada Dogecoin’in piyasa değeri %6,27 oranında önemli bir artış göstererek kripto para piyasalarında artan değerinin altını çizdi.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

yapraklihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu