Haber

Emekli muallim Köstekli’ye anlamlı ziyaret

Büyükşehir’in Hayatin İçindeyim grubu, Öğretmenler Günü’nde emekli muallim İsmail Köstekli’yi ziyaret edip, elini öptü, uzun ve sağlıklı bir ömür diledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi fedakârca gelecek kuşaklarımızın ve ülkemizin istikbali için ter döken, onlarca öğrenciyi yetiştiren emekli muallim İsmail beyefendi ve kızı Sevim hanıma öğretmenler gününde ziyarette bulundu.

TÜM ÖĞRETMENLERE SIHHAT VE MUVAFFAKİYET DİLİYORUM

Milli Eğitim Bakanlığında uzun yıllar öğretmenlik yaptıktan sonra müfettişlik misyonuna devam edip emekli olan 96 yaşındaki İsmail Köstekli ve kızı Sevim Köstekli’ye Hayatın İçindeyim projesi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle manalı bir ziyarette bulunuldu. İsmail Beyefendi ziyarette, ‘’16 sene öğretmenlik yaptım. Ardından Gaziantep’te 18 yıl Ulusal Eğitimde Müfettişlikten emekli oldum’’ bilgisini verdi. Şu anda misyonlu olan öğretmenlere de tavsiyelerde bulunan emekli muallim İsmail Köstekli, ‘‘Bütün öğretmenlere sağlıklar ve başarılar diliyorum’’ dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İ ARADIĞIMIZDA ACİLEN DÖNÜYORLAR

Büyükşehir Belediyesi’nin Şifalı Balkonlar ve Önlemi Yer projelerinden faydalanan İsmail Beyefendi ve kızı Sevim Hanım, ‘‘Herhangi bir talebimizde Büyükşehir’i aradığımızda bize acilen geri dönüyorlar. Büyükşehir bize her türlü dayanağı sağlıyor. Belediyeciliğinizden çok mutluyum. Hizmet olarak bakıyoruz. Çok sağ olun var olun’’ sözünü kullandı.

GELECEĞİN MİMARİSİNİ KURMAK

‘’Öğretmenlik para için yapılan bir meslek değil. Onlar çalışacaklar ve üretecekler’’ diyen Sevim Hanım, ‘‘Türkiye’nin mimarisini kurmak, geleceğin mimarisini kurmak her türlü övgü ve takdire layıktır’’ yorumunu yaptı. 13 yıl evvel annesi vefat ettikten sonra babası ile yaşamaya başlayan Sevim Hanım, ‘’Öğretmenler yeniliklerden haberdar olmalı. İlimle bilimle, fenle ilgilenmeleri gerekmektedir. Sevgi ve ilgiyle çocukları sevecekler. Fedakârlıkla çocuklara yön verecekler’’ açıklamasını yaptı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu