Haber

Gazze’deki Şifa Hastanesi hizmet dışı: ’39 bebek ölüm tehlikesiyle karşı karşıya’

Gazze Sağlık Bakanlığı, Şifa Hastanesi’nde yakıtın tamamen bittiğini ve bu nedenle hastane kampüsündeki operasyonların durdurulduğunu duyurdu. Reuters haber ajansına konuşan Bakanlık Sözcüsü Ashraf Al Qudra, Gazze Şeridi’nin en büyük hastanesindeki duruma ilişkin, “Sonuç olarak 45 bebekle birlikte kuvözde yeni doğmuş bir bebek hayatını kaybetti.” Kudra, “Şifa Hastanesi’nde oksijen makinelerinin durması nedeniyle bazı hastalarımızı kaybettik.”

‘İSRAİL GÜÇLERİ HAREKET EDEN HERŞEYİ HEDEFLİYOR’

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Şifa Hastanesi’nin, İsrail güçlerinin içinde hareket eden her şeyi hedef alması nedeniyle hizmet dışı olduğu” belirtilirken, Gazze’deki hükümet, İsrail güçlerinin 2013 yılında Şifa Hastanesi’nin ameliyathane bölümünü vurduğunu bildirdi. Gazze. Bakanlıktan daha sonra yapılan açıklamada ise oksijen ve ilaç olmadığı için 39 bebeğin ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

‘ŞİFA HASTANESİNDE ÖLDÜRÜLENLER TOPLU MEZARA DEFİNECEK’

Gazze Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Bersh, El Cezire Televizyonu’na yaptığı açıklamada, “Şifa Hastanesi çevresi 3 gündür aralıksız bombalanıyor. İsrail güçlerinin hastaneye girmesi için neredeyse her dakika ağır bombardıman yapılıyor. kara.”

Berş, İsrail’in saldırılarının Şifa Hastanesi’ne ambulans giriş ve çıkışlarını engellediğini, hastanenin abluka altına alındığını kaydetti. Berş, “Hastanede son nefesini verenleri gömemeyiz. Sabah hastanede toplu mezar kazıp 100 kişinin cenazesini buraya gömmeyi planlıyoruz.” (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu