Ekonomi

Gün Ortası Hisse Senedi Hareketleri: Target, Lululemon, ViaSat Düştü; TJX Kazandı

Investing.com — ABD hisse senedi vadeli işlemleri Çarşamba günü, en son Federal Rezerv politika toplantısının ayrıntılı kayıtlarının yayınlanması ve yapay zeka endüstrisi lideri Nvidia’nın finansal sonuçları beklentisiyle çeşitli performans gösterdi.

İşte bugünün önemli ABD hisse senedi güncellemelerinden bazıları:

 • Target (TGT) hisseleri, şirketin ilk çeyrek performansını etkileyen zorunlu olmayan kalemlere yapılan harcamaların azaltılmasının ardından, analistlerin tahminlerinden çoğunlukla daha düşük olan cari çeyrek için satış ve kazanç tahmininde bulunmasının ardından %7 geriledi.

 • Nvidia (NVDA (NASDAQ:NVDA)) hisseleri, önceki iki günde %3’ten fazla artış gösterdikten sonra, teknoloji şirketinin üç aylık kazanç raporu öncesinde dengelenerek %0,5 oranında azaldı.

 • Urban Outfitters (URBN) hisseleri, giyim perakendecisinin tahminleri aşan çeyreklik gelir ve kazanç bildirmesine rağmen %4’ten fazla düştü. Ancak, ana markasının büyüme beklentilerine ilişkin endişeler hisse fiyatının düşmesine neden oldu.

 • Toll Brothers (TOL) hisseleri, ev inşaat şirketinin tüm yıl ev teslimatı tahminini artırmasına rağmen %8 düştü. Şirketin mali sonuçları yatırımcıların yüksek beklentilerini karşılamadı.

 • Lululemon Athletica (LULU) hisseleri, Baş Ürün Sorumlusu Sun Choe’nin şirketten ayrılacağını açıklamasının ardından %3,9 geriledi.

 • Amazon (NASDAQ:AMZN) hisseleri, şirketin bulut hizmetleri bölümü AWS’nin kuzey İspanya’da bulunan veri merkezlerine yaklaşık 17 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını ve bu sayede ülkedeki faaliyetlerini önemli ölçüde genişleteceğini açıklamasının ardından %0,4 oranında artış gösterdi.

 • ViaSat (VSAT) hisseleri, iletişim şirketinin bir önceki yılın aynı çeyreğinde 62 milyon $ olan net zararının 90 milyon $’a yükseldiğini açıklamasının ardından %17 oranında değer kaybetti.

 • PDD Holdings (PDD) hisseleri, şirketin uluslararası alışveriş platformu Temu’nun güçlü müşteri alımı ve Çin e-ticaret platformu Pinduoduo’nun daha fazla maliyet bilincine sahip müşteri kazanması sayesinde beklentileri aşan çeyrek geliri bildirmesinin ardından %2 arttı.

 • Analog Devices (ADI) hisseleri, yarı iletken şirketinin, satışların azaldığı bir dönemin ardından otomotiv ve endüstriyel çiplerine yönelik artan talebin desteğiyle üçüncü çeyrek için analistlerin tahminlerini aşan bir gelir öngörmesinin ardından %8 yükseldi.

 • First Solar (FSLR) hisseleri, güneş enerjisi hisselerindeki geniş çaplı yükselişin bir parçası olarak %13 tırmanarak 52 haftanın zirvesine ulaştı. SunPower (SPWR), Canadian Solar (CSIQ), SolarEdge Technologies (SEDG), Enphase Energy (ENPH), Array Technologies Inc. (ARRY) ve Sunrun (RUN) hisselerinin tümü kazanç yaşadı. Invesco Solar ETF (TAN) %9 oranında artış gösterdi.

 • TJX Companies (TJX) hisseleri, şirketin piyasa beklentilerini aşan ilk çeyrek mali sonuçlarını açıklamasının ardından %6 yükseldi.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu