İş

Haliç Üniversitesi ve Hefa Tekstil Üniversite-Sanayi İşbirliği Buluştu

Öğrenci odaklı çalışmalarının yanı sıra bilim, teknoloji ve kültür-sanat faaliyetleriyle vakıf üniversiteleri arasında saygın bir konuma sahip olan Haliç Üniversitesi ile Türkiye’nin en büyük dokuma firmalarından HEFA Tekstil örnek bir çalışmaya imza attı. üniversite-sanayi işbirliği içinde.

İki kurum arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Haliç Üniversitesi akademisyenlerinin öncülüğünde HEFA Tekstil’in de yer aldığı tekstil üretiminde sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm projelerinin yanı sıra HEFA Dokuma’da Haliç Üniversitesi öğrencilerine staj imkanı sunulacak. dahil olacak.

Haliç Üniversitesi Akademisyenleri liderliğinde; “Tekstil Üretiminde Sürdürülebilirlik ve Geri Dönüşüm” Projesi.

Üniversite olarak sundukları eğitim modelleriyle öğrencilerini iş dünyasına tam donanımlı profesyoneller olarak mezun etmeye önem verdiklerini belirten Dr. Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer UTLU , bu misyonla iş ve sanayi dünyası ile birçok iş birliği ve anlaşmaya imza atmıştır. HEFA Dokuma ile imzaladıkları iş birliği protokolünün hayata geçirdikleri en verimli işbirliklerinden biri olacağını söyleyen Utlu; “İşbirliğimiz kapsamında; HEFA Tekstil’in üretim tesislerinde ve kurumsal yapısında öğrencilerimiz için staj ve iş imkanlarının doğması değerli bir kazanım olacaktır. Aynı zamanda bu yıl Haliç Üniversitesi akademisyenlerinin liderliğinde HEFA Tekstil’in de yer alacağı dokuma üretiminde sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konulu bir proje geliştiriyoruz. Bu projenin, dünyadaki doğal kaynakların doğru tüketimine ve bu konuda toplumsal bilince önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum.”dedi.

HEFA GRUP CEO’su Murat ŞAHİNLER ise Haliç Üniversitesi gibi yükseköğretimde çeyrek asrı geride bırakan köklü ve saygın bir eğitim kurumu ile yaptıkları iş birliği protokolünden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “1974 yılından bu yana üretim çeşitliliği, kalite anlayışı ve dokuma ihracatındaki payı ile ülke ekonomisine değerli katkılar sağlayan kümemiz için bu iş birliğinin daha güçlü bir dönem başlatacağını düşünüyorum. Öncelikle Rektör Prof. Dr. Başta Zafer Utlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim”ifadeleri kullandı.

Bilim ve sanat çalışmalarına verdiği önemin yanı sıra öğrenci odaklı eğitim ve öğretim programı ile vakıf üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Haliç Üniversitesi, 2022’de Hepsi Bir Arada Konsept Kampüs (Hepsi Bir Arada Konsept Kampüs) anlayışı ile öğrencilerine teknolojik olarak donanımlı, özgün ve dinamik bir kampüs yaşamının kapılarını açmıştır. Burs olanakları, yurt olanakları, iş dünyasıyla bütünleşik eğitim modelleri, son teknoloji laboratuvar ve araştırma merkezleri ile kaliteli eğitim misyonunu sürdüren üniversite, iş birliği ve ortaklıklarla bu yıl değerli bir atılım gerçekleştirmeyi planlıyor. iş ve endüstri dünyası ile uygulayacağı çalışmalar.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

camliyaylahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu