Haber

İŞKUR’dan en az lise mezunu 1.343 Ofis Çalışanı alımı yapılıyor! Başvuru detayları nelerdir?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden en az lise mezunu adaylar arasından 1.343 Ofis Çalışanı alımı yapılacağı açıklandı. Kamu ve özel sektör başta olmak üzere birçok alanda istihdam edilecek adaylar Türkiye’nin farklı illerinde görevlendirilecek. İlana göre değişiklik gösterse de bazı kurumlar adaylardan KPSS puan şartlarını ararken bazı kurumlar ise KPSS puan kuralını aramıyor. İşte İŞKUR Büro Personeli alım ilanları…

İŞKUR OFİSİ ÇALIŞANLARI NASIL SATIN ALINIR?

İŞKUR üzerinden Büro Elemanı alım ilanlarına başvurmak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx web sitesine giriş yapın, “Meslek” yazan kutucuğa “Büro Elemanı” yazın ve medyuma tıklayın. Görünen reklamlarda oturum açın. Başvuru kurallarına sahipseniz “Başvur” butonuna tıklayın ve başvurunuzu yapın.

İŞKUR üzerinden ilk kez başvuru yapacakların İŞKUR kaydı oluşturmaları gerekmektedir. İŞKUR kayıt bölümüne girin, kişisel bilgilerinizi doldurun ve ardından kayıt olun ve giriş yapın.

İŞKUR OFİSİ ÇALIŞAN İŞLERİ
İŞKUR GİRİŞ

İŞKUR ÜYELİK SÜRECİ

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

a-) Türk Vatandaşı olmak,

b-) Kamu haklarından yoksun olmamak,

c-) Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; Kasten işlediği bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla hapis cezası ile hapis cezası almış olsa bile devletin güvenliğine karşı kusur, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine aykırılık, zimmet, zimmet, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık , sahtecilik, güveni kötüye kullanma, dolandırıcılıktan hüküm giymemek, ihaleye fesat karıştırma, ifaya fesat karıştırma, malvarlığının aklanması veya kaçakçılık kabahatleri.

d-) Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, muaf veya tecilli olmak.

e-) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesinde yer alan kararların gizli kalması kaydıyla, görevini sürekli olarak yapmasına engel olacak bir akıl hastalığına sahip olmamak,

f) En az lise mezunu olmak

İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR (2023)?

Bir iş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurumun hizmetlerinden faydalanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olmaları veya Kurum birimlerine şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başarılı bir eşleştirme için, hem açık iş hem de iş arayan hakkında eksiksiz ve gerçek bilgilere sahip olmak zorunludur. Hem internet üzerinden hem de Kurum çalışanı üzerinden kayıt yaptıracak kişilerin kendilerine ait bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun bir işe yerleştirilebilmeleri için oldukça değerlidir. Bu nedenle lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak sisteme giriniz.

haber-iscehisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu