Ekonomi

Jefferies, CKD Corp’u beklemeye aldı ve hedefi 2.600 JPY’ye yükseltti

Perşembe günü Jefferies, CKD Corp (6407:JP) hakkındaki duruşunu değiştirerek notunu Al’dan Tut’a çevirdi ve fiyat hedefini 2.300,00 JPY’den 2.600,00 JPY’ye yükseltti. Revizyon, şirketin CKD’nin Mart 2024 tüm yıl faaliyet karı beklentisinde bir başka aşağı yönlü revizyonun beklendiği üçüncü çeyrek sonuçları duyurusunun öncesinde geldi.

Jefferies’in yaptığı düzeltme, CKD’nin üç ay önce yaptığı kâr bahsine ilişkin potansiyel aşağı yönlü endişeleri yansıtıyor. Bu fikir, diğer önde gelen fabrika otomasyon ekipmanı tedarikçilerinin, CKD’nin mali performansı konusunda daha az iyimser bir görünüm sunan son yorumlarına dayanmaktadır.

Yeni fiyat hedefi olan 2.600,00 JPY önceki hedefin üzerinde olsa da CKD’nin son kapanış fiyatına göre yeterli yükseliş sunamadığı düşünülüyor. Bu değerleme, firmanın yeni Mart 2025 karı varsayımına tarihsel zirve katsayısı uygulandıktan sonra bile yapıldı.

Jefferies, yorumlarında, güncellenen fiyat hedefinin ve Hold’a düşürülen notun, hissenin potansiyel büyümesine ilişkin temkinli bir duruşu yansıttığını belirtti. Firmanın analizi, beklenen fayda revizyonu ve tarihsel değerleme katsayıları göz önüne alındığında, mevcut piyasa fiyatının bir Satın Alma notunu garanti etmediğini öne sürüyor.

Yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri, şirketin performansının Jefferies’in beklentileriyle uyumlu olup olmadığını görmek ve hisse senedinin gelecekteki gidişatı üzerindeki potansiyel etkiyi ölçmek için CKD Corp’un önümüzdeki çeyrek sonuçlarını yakından takip edecek.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu