Ekonomi

Jefferies, Uber Fiyat Hedefini Büyüyen Ulaşım Hizmetleri Yelpazesi Nedeniyle Wall Street’in En Yüksek Seviyesine Yükseltti

Jefferies analistleri Cuma günü Uber Technologies (UBER) için fiyat hedeflerini 95$’dan 100$’a yükselterek analistlerin tahminleri arasında yeni bir zirve oluşturdu.

Yatırım bankası, UBER’in Ulaşım hizmeti tekliflerini önemli ölçüde genişlettiğini ve 2011’de sadece iki hizmetten (UberX ve Uber Black) şu anda yaklaşık 20 hizmete ulaştığını belirtti.

Birden fazla hizmet türüne yönelik bu genişleme, Uber’in sadece yeni müşteriler kazanmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda birden fazla hizmetten yararlanan müşterilerin daha sık kullanımını da teşvik ediyor. Ayrıca, Jefferies’in değerlendirmesine göre Uber, daha geniş bir yelpazedeki seyahat ihtiyaçlarına yönelik seçenekler sunarak Potansiyel Pazar Büyüklüğünü etkin bir şekilde artırmıştır.

Analistler, “Yeni tanıtılan ulaşım hizmetlerinden (Yeni Girişimler olarak da bilinir) elde edilen gelirin 2021 mali yılında 2,3 milyar $’dan 2023 mali yılında 8,5 milyar $’a yükselmesiyle yaklaşım başarılı oldu, bu da yıllık %90’lık bir artış anlamına geliyor ve şu anda Ulaşım Gelirinin %12’sini oluşturuyor (2021’de %6’dan)” dedi.

“Önemli yeni hizmetler arasında Rezerv, Taksi hizmetleri, Motosiklet/Scooter ve XShare yer alıyor ve bunların her biri 1 milyar doların üzerinde Gelire (Yıllık Yinelenen Gelir) katkıda bulunuyor” diye vurguladılar.

Analistler, ulaştırma şirketinin yeni hizmetleri devreye sokmasının 2026 yılına kadar Ulaştırma Gelirlerinin ve Faiz, Vergi, Amortisman Öncesi Kârın yıllık büyüme oranını sırasıyla %4 ve %6 oranında artırmasının beklendiğini belirterek, “bu da analistlerin şu anda öngördüğünden daha hızlı büyümeye ve daha yüksek kazanç potansiyeline yardımcı olacaktır” dedi.

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu