Haber

Kros Ege Bölge Şampiyonası Denizli’de yapılacak

Türk atletizminin ana yarışlarından biri olan Kros Ege Bölge Şampiyonası, 18 Kasım Cumartesi günü Denizli’nin ev sahipliği yaptığı Pamukkale’de gerçekleştirilecek. Şampiyonaya 11 ilden toplam 265 sporcunun katılacağı belirtildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun etkinlik programında yer alan Bölgesel Kros Ligi 1. Seviye U18 – U16 Yarışları hafta sonu Pamukkale’de gerçekleştirilecek. Dünyaca ünlü Pamukkale Travertenleri’nin eteklerinde gerçekleşecek olan şampiyona, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilecek. Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilecek. Türkiye’nin atletizmde pilot illerinden Denizli’de hafta sonu düzenlenecek Ege Bölge Şampiyonası’na 11 ilden 265 sporcunun kayıt yaptırdığı açıklandı. Müsabakaların hazırlıkları sürerken organizasyonun lojistiğinden pist düzenlemelerine, sporcuların ulaşımından ikramlarına kadar destek sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, müsabakaların sağlıklı bir ortamda gerçekleşmesi için hiçbir detayı göz ardı etmedi. .

18 Kasım 2023 Cumartesi günü Türkiye’nin 8 farklı bölgesinde kros heyecanı yaşanacak. U16 ve U18 kız ve erkek kategorilerinde yapılacak yarışlar sonunda mutlaka ikinci etaba katılacak sporcular olacaktır. Denizli’de yeni bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde kros hazırlıkları sürüyor. Denizli’ye 2023 yılının ilk 11 ayında 35 Bölge, 16 Türkiye Şampiyonası ve 4 Uluslararası Şampiyonluğu kazandırdıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, tüm bu organizasyonlarda 17 bin 658 sporcuyu Denizli’de ağırladıklarını söyledi. İlman, tesis altyapısı ve deneyimli ekipleriyle Denizli’yi sporda marka şehir yapma hedefine doğru adım adım ilerlediklerini sözlerine ekledi. – DENİZLİ

yedisu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu