Yaşam

Lady Rose Hanbury Kimdir?

Kate Middleton’un gizemli ortadan kaybolmasından sonra kraliyete birçok söylenti ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de Prens William’ın Rose Hanbury ile iddia edilen ilişkisini içeriyor.

Kate’in kamusal hayattan çekilmesinin Hanbury ile bir ilgisi olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Bu söylentiler zaten birkaç yıldır ortalıkta dolaşıyor ve Kate bunlarla ilgili bir şey yapmak şöyle dursun, bunlara hiç değinmedi bile… Ancak sarayın Kate’in sağlığı ve nerede olduğu konusunda yarattığı bilgi boşluğu nedeniyle, yeni bir kitle Cholmondeley söylentilerini yeniden keşfediyor.

Rose Hanbury’nin Prens William hakkındaki iddialar neler?

Cholmondeley’ler Kraliyet Ailesi ile yakın çevredeydi. Rose, Wiliam ve Middleton’la yakın arkadaştı, hatta 2019’da prens ile aralarındaki ilişki dedikoduları ortaya çıkmadan önce 2011’deki düğünlerine bile katılmıştı.

2019’da Kate Middleton ile Rose Hanbury arasında bir anlaşmazlık olduğu söylentileri ortaya çıktı. Medya bu olayın arkasında büyük bir skandal olduğunu iddia etti; Prens William’ın, Middleton’ı Rose Hanbury ile aldattığını… William ve Hanbury’nin ilişki söylentileri, Kensington Sarayı’nın basında çıkan haberlere yanıt vermesinin ardından son buldu.

Daha sonra sarayın bu konu hakkında bilgi yayınlayanları yasal işlem başlatmakla tehdit ettiği bildirildi ve İngiliz magazin dergileri hikayeyi tamamen bıraktı. Potansiyel bir ilişki hakkında herhangi kanıt sunulmadı: William ve Kate ile Rose ve eşi David’in aynı etkinliklerdeki fotoğrafları dışında… Ve kesinlikle ilgili taraflardan herhangi bir yorum yapılmadı.

Hanbury’nin William’la ilişkisi olduğu iddiası söylentiler, en son Aralık 2023’te kamuoyunda görüldükten sonra Kate Middleton’un nerede olduğu sorgulanmaya başladığında yeniden su yüzüne çıktı.

Ocak 2024’te Kensington Sarayı, Galler Prensesi’nin karın ameliyatı geçireceğini ve Paskalya’ya kadar toplum içinde görülmeyeceğini duyurdu. Ancak, İngiltere’de 10 Mart’ta kutlanan Anneler Günü şerefine üç çocuğuyla birlikte çekilmiş “değiştirilmiş” bir fotoğrafını yayınladığında prensesin ortadan kaybolması gündem konusu oldu. Kraliyet ailesi, yoğun şekilde düzenlenmiş fotoğraf nedeniyle artan tepkilerle karşı karşıya kaldıktan sonra; üç çocuk annesi bir özür yayınlayarak, berbat fotoğrafın arkasında kendisinin olduğunu itiraf etti.

Prenses, arabadayken çekilen birkaç pürüzlü fotoğraf dışında hâlâ kamuoyu önünde görülmese de, Galler Prensi’nin Hanbury ile ilişkisi olduğu iddiasıyla ilgili söylentiler bugünlerde bir kez daha su yüzüne çıkmaya başladı.

Çıkan son söylentilere göre; William, son beş yıldır Middleton’u 40 yaşındaki eski model Rose Hanbury ile aldatıyor. Hatta Hanbury’nin kızı Iris’in aslında William’ın çocuğu olduğuna dair söylentiler bile var. Elbette bunların hepsi asılsız iddialar…

Saray, Rose hakkındaki söylentiler hakkında hiçbir zaman yorum yapmadığı gibi şimdi de yapmadı.

İşte Prens William ilişkisi söylentilerine karışan ve kraliyet ailesine oldukça yakın olan Leydi Rose Hanbury hakkında bilinmesi gereken her şey…

Rose Hanbury kimdir ve unvanı nedir?

Tam adı Sarah Rose Cholmondeley olan Hanbury, 15 Mart 1984’te doğdu. Web sitesi tasarımcısı Timothy Hanbury ile moda tasarımcısı Emma Hanbury’nin kızıdır.

Rose, Kate’le olan dostluğu sayesinde kraliyet ailesiyle bağlantılı olsa da; Rose’un annesi de Kraliçe II. Elizabeth ile yakın ilişkisi olan Leydi Elizabeth Longman’ın torunudur. Longman, merhum kraliçenin 1947’de Prens Philip’le olan düğününde nedime olmuştu. Aileler yıllar boyunca bağlantı halinde kaldı. Rose, Prens William ve Kate’in yakın çevresinin bir üyesi oldu.

Rose daha önce manken olarak çalışmış. Ayrıca kısa bir süre Muhafazakar siyasetçi Michael Gove’un araştırmacısı olarak çalışmış

Cholmondeley’in 7. Markisi David Cholmondeley (Chumley olarak telaffuz edilir), Rose Hanbury’nin kocasıdır. Bir Marki (ve eşi bir Markiz) İngiliz soyluları arasında (Kral/Kraliçe, Prens/Prenses ve Dük/Düşes’in ardından) dördüncü en kıdemli rütbeye sahiptir. Ancak Cholmondeley’ler, Lord Great Chamberlain’in makamının kalıtsal ortak sahipleri oldukları için özellikle dikkate değerdir.

Rose Hanbury evli mi?

39 yaşındaki Rose, Haziran 2009’da Londra’daki Chelsea Belediye Binası’nda, Kraliyet ailesiyle uzun bir geçmişi olan Cholmondeley’nin 7. Markizi David Cholmondeley (62) ile evlendi.

Çiftin üç çocuğu oldu: 13 yaşındaki ikiz oğulları Alexander Hugh George Cholmondeley ve Oliver Timothy George Cholmondeley ve 7 yaşındaki kızı Leydi Iris Marina Aline Cholmondeley.

Aile, William ve Middleton’un malikanesi Anmer Hall’dan çok da uzak olmayan Norfolk’taki Houghton Hall’da yaşıyor.

Cholmondeley’lerin Kral Charles’ın taç giyme törenindeki rolleri

Belki de İngiliz kamuoyuna Galler ailesi ile Cholmondeley’ler arasında her şeyin yolunda olduğunu kanıtlamak için Kral Charles, geçen Mayıs ayındaki taç giyme töreninde markiyi öne ve merkeze koydu. Kral, David’i ” Lord-in-Witing” olarak konumlandırdı. Ayrıca David ve Rose’un oğlu Lord Oliver, Kralın Sembolik Yaveri (Page of Honour) olan Will ve Kate’in en büyük oğlu Prens George’a eşlik ediyordu.

Tatler, David’in Kral Charles’ın daimi lordu olarak atandığını, bunun da onun, Charles’ın hükümdarlığı boyunca her türlü kraliyet etkinliğinde ve devlet işlevlerinde bulunacağı anlamına geldiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu