Ekonomi

McDonald’s Türkiye’de üst düzey atama

Türkiye’de 250’ye yakın restoranı ve 7500’e yakın çalışanı ile faaliyet gösteren McDonald’s Türkiye, üst düzey yönetici atamasını yaptı. Tuğçe Altınsoy, McDonald’s Türkiye’de Kurumsal Bağlantılar Müdürü olarak göreve başladı.

Daha önceki yıllarda farklı medya kuruluşlarında gazetecilik yapan ve ardından Turkcell, Vodafone, Siemens Türkiye gibi önde gelen şirketlerde irtibat çalışmalarını yöneten Altınsoy, son olarak Yıldız Holding’te Kurumsal İrtibat Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Altınsoy, Temmuz 2023’ün prestijiyle McDonald’s Türkiye Kurumsal İrtibat Müdürü olarak atandı.

2003 yılında Ankara Üniversitesi İrtibat Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun olan Altınsoy, üniversite yıllarında TRT muhabiri olarak iş hayatına başladı. Gazetecilik, halkla ilişkiler ve kurumsal ilişkiler alanlarında uzun yıllar deneyim kazanan Altınsoy, Columbia Üniversitesi’nin Citi Group iş birliğiyle 2010 yılında dünya çapında ekonomi gazetecileri için açtığı “Citi Gazetecilik Mükemmellik Ödülü” yarışmasında Türkiye’den seçildi. Ardından Altınsoy, New York’ta Columbia Üniversitesi Gazetecilik Okulu’nda okudu. Altınsoy, geçtiğimiz günlerde Kadın Derneği (YKKD) Yönetim Kurulu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’ndan mezun oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu