Haber

Meteorolojiden Hafta Sonu Uyarısı: Marmara ve Ege’de Lodos Kuvvetli!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu için birçok bölgeyi uyardı. Meteorolog Kerem Ökten ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinde şiddetli güneybatı bölgelerin görüleceğini söyledi. Ayrıca önümüzdeki 15 gün boyunca birçok şehirde yağış görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu tahminlerine göre; Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinde ise Cumartesi ve Pazar günleri Türkiye’nin güneydoğusu görülecek.

Şiddetli yağmurlar ardından kuvvetli rüzgarlar takip edecek. Hafta sonu sabah ve gece saatlerinde sis ve pus için uyarılarda bulunuldu. Sıcaklıkların mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde olduğu belirlendi.

Meteorolog Kerem Ökten, sosyal medya hesabından; Gökçeada ve Bozcaada’ya gidecek vatandaşlar da uyarıldı. Güçlü güneybatı nedeniyle gitmemelerini önerdi.

Cumartesi günü Çanakkale’den başlayacak rüzgarın zamanla kuvvetleneceği tahmin ediliyor. Pazar günü Marmara ve Ege’nin kıyı kesimlerinde fırtına görülecek. Geçen aya göre daha güçlü olduğunu söyleyen Ökten, batı bölgelerdeki bazı okulların tatil bile olabileceğini belirtti.

Ayrıca kuvvetli rüzgar sonrasında; birçok bölgede yağış meydana gelecek. Antalya için sel uyarısı yapıldı.

Ökten, vatandaşları havanın 15 gün öncekiyle aynı olacağı, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya’da şiddetli yağışların görüleceği ve önlem almaları konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu