Ekonomi

SASA’dan yeni işbirliği

SASA’dan yeni bir yatırım atağı geldi. SASA, Yumurtalık’ta son nesil Honeywell Oleflex teknolojisini kullanarak yılda 1 milyon ton propilen üretme kapasitesine sahip dünyanın en büyük Propan Dehidrojenasyon (PDH) ünitesini kuracak.

Türkiye’yi dünyanın en büyük üç polyester üreticisinden biri haline getirmeyi ve küresel ölçekte söz sahibi olmayı hedefleyen SASA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, konuşma konusundaki iş birliğine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“SASA, sürdürülebilir büyüme perspektifiyle Türkiye’nin en büyük polyester ve polimer üreticisidir. SASA, bugüne kadar olduğu gibi tüm Erdemoğlu Holding iştiraklerinde de hedeflerine doğru yürürken dünyadaki en son teknolojileri kullanmaya devam edecektir.

Bu kapsamda Yumurtalık’ta inşa edilecek yeni tesisimizde dünyanın en önemli ve yeni teknolojilerini kullanan Honeywell UOP Oleflex ile iş birliği yapılmıştır.

“BÜYÜYEN PROPİLEN PAZARINA KATILIMINI SAĞLAYACAĞIZ”

Honeywell Türkiye, İsrail ve Orta Asya Lideri Uygar Doyuran, bahisle ilgili şunları söyledi: “SASA’nın kuracağı Yumurtalık tesisinde kullanacağımız Oleflex teknolojimiz, Honeywell UOP’nin desteklediği benzersiz, yüksek aktif ve çevre dostu katalizörünü kullanacak. 75 yılı aşkın bir süredir dehidrojenasyon teknolojisindeki yenilikler. Düşük maliyetli propilen üretmesini ve böylece büyüyen propilen pazarına katılmasını sağlayacak.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu