Haber

SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Görevlerine Yeni Görev

SOCAR Türkiye Strateji Lideri Kanan Mirzayev, SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkan Vekili ve Petkim Genel Müdürü olarak atandı.

SOCAR Türkiye Strateji Lideri Kanan Mirzayev, Türkiye’nin en büyük doğrudan yabancı yatırımcısı ve en büyük entegre sanayi kümesi olan SOCAR Türkiye’nin Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü görevini üstlendi.

Petkim’de Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevlerini başarıyla yürüten Anar Mammadov, 28 Temmuz’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından SOCAR Lider Yardımcısı olarak atandı.

13 Eylül’de SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü olarak vekaleten atanan Kanan Mirzayev, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi’nde Finans eğitimi aldıktan sonra İngiltere’de Aston Üniversitesi’nde Endüstriyel İşletmeler Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca İngiltere’de eğitimine devam ederek Chartered Management Institute (CMI) tarafından verilen Kıdemli Yönetici diplomasını almış ve Harvard Business School’da liderlik geliştirme programından mezun olması da dahil olmak üzere uluslararası eğitim ve deneyimleriyle mesleğine değerli katkılarda bulunmuştur. 2019-2020. Kariyerine 2004 yılında SOCAR’ın grup şirketlerinde ve çeşitli uluslararası projelerde başlayan Mirzayev, işletme, iş sağlığı ve güvenliği, kalite ve iş mükemmelliği gibi farklı alanlarda çeşitli roller üstlendi. Daha sonra SOCAR Enerji Yunanistan’da Kıdemli İş Analisti ve CEO Vekili, Petkim’de Strateji ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Rafineri ve Petrokimya İş Birimi’nde İş Mükemmelliği Lider Yardımcısı olarak görev yaptı. Mirzayev, Ekim 2020’den bu yana SOCAR Türkiye Strateji Lideri olarak görev yapıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu