Haber

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Melek Mosso konseriyle ilgili açıklama yaptı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kentte düzenlenen müzisyen Melek Mosso konseriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yüksel, yaptığı yazılı açıklamada, kamuoyundaki yanlış anlaşılmanın düzeltilmesi için açıklama yapılması gerektiğini belirtti.

İnandığı kutsal değerleri asla konuşturmayacağını, Mosso’nun paylaşım ve açıklamalarını tasvip etmediğini vurgulayan Yüksel, şunları kaydetti:

“Mosso’nun ilk özür açıklamasının ardından kendisiyle görüştüm. Yapılanı yanlış bulduğumu, kendisinden çok daha samimi ve samimi bir özür bekleyen geniş bir dinleyici kitlesi olduğunu, konserin iptal edilmesinin doğru olacağını söyledim. seyirci karşısına çıkıp sahneden net bir şekilde özür dilemek istediğini, konseri “milletimizi kucaklamak ve milletimizden özür dilemek için bir fırsat” olarak gördüğünü söyledi.

Bu görüşmeden sonra; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye Asrı’ vizyonunda vurguladığı ‘Milletimiz birlik ve beraberlik içinde olmalıdır’ vurgusunu dikkate alarak etkinliğin iptal edilmesi düşüncesiyle etkinliği sürdürme kararı aldık. konser, toplumsal ayrışmayı körükleyen ve farklı polemiklerin önünü açan bir eylem olacaktır. “

Yüksel, Mosso’nun sahneye çıkan ilk müziğinin ardından üzüntüsünü dile getirerek özür dilediğini hatırlattı.

57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’ni birlik ve beraberlik çerçevesinde tamamlamasının kendisi için en büyük teselli olduğunu belirten Yüksel, “Mosso’nun özür dilemesinin ardından sahnede yaşananlar, sahne öncesi duygu yoğunluğunun bir yansımasıdır. Hoşçakal deyin.” terimini kullandı.

ortahisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu