Haber

Türkiye Ermeni Vakıfları Derneği Başkanı Atatürk dizisi için çağrı yaptı

Türkiye Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Bedros Şirinoğlu, dijital yayın yapan bir platformun “İsrail’i” yayınlamama kararı aldığını öne sürerek ABD’deki Ermeni kurum ve kuruluşlarına “Türkiye-Ermenistan normalleşme sürecini destekleme ve sorumlu davranma” çağrısında bulundu. Ermeni lobisinin girişimiyle Atatürk” dizisi.

Şirinoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü konu alan bir dizinin ABD merkezli bir dizi/film platformu tarafından iptal edilmesinden doğan haklı yansımayı dikkatle takip ettiklerini belirtti.

Bu adımın söz konusu ülkedeki Ermeni cemaat örgütlerinin inisiyatifiyle atılmış olması da konunun bizim açımızdan dikkat çeken bir diğer yönüdür. İfadeyi kullanan Şirinoğlu, şöyle devam etti:

“Türkiye Ermeni toplumu bu uygulamayı demokratik zihniyet, karşılıklı saygı ve hoşgörü, ifade özgürlüğü açısından son derece tartışmalı bulmaktadır. Türkiye Ermeni toplumu, bu tavrın ülkemizin değerleriyle bağdaştığına inanmakta ve devletimizin güvencesi altında bir arada yaşama geleneğimizle bağdaşmadığına şahitlik etmektedir.”

Şirinoğlu, kimlik ve aidiyet duygusunun körüklediği üzücü ortamın, günlük hesaplarla kutsal değerlerin acımasızca hiçe sayılmasının herkes tarafından üzüntü ve panikle izlendiğinin altını çizerek, “Kendilerini destek olmaya ve daha sorumlu davranmaya çağırıyoruz. bu anlamda katkı sağlamak amacıyla.” değerlendirmesini yaptı.

puturge-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu