Haber

Bakan Bozdağ: Binaları yapanlar yargı önünde hesap verecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır Güvenlik ve Acil Durumlar Uyum Merkezi’nde (GAMER) açıklamalarda bulundu.

Bakan Bozdağ’ın açıklamalarından satırbaşları:

Diyarbakır’da 11 bin 906 işçi çalışıyor. Diyarbakır’da yeteri kadar işçi ve araç ihtiyacı var, diğer illere personel ve araç yönlendiriliyor. Diyarbakır’da toplam 1901 hastane başvurusu yapıldı. Bu vatandaşların değerli bir kısmı, yaklaşık 740 vatandaş taburcu edildi. Hastanelerimizde yaralı vatandaş sayımız 134 civarında. Bugünkü enkaz kurtarma çalışmalarında bir çocuğumuzu kurtardık. Çocuğumuz Haham Yessir için dua ederken bulundu. Sosyal tesislerde yaklaşık 170 bin vatandaşın barınma ihtiyacı karşılanıyor. Hasar tespit komisyonları da çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem bölgesine 206 Cumhuriyet savcısı görevlendirildi. Atamalar gönüllülük esasına göre yapılır. Ayrıca İsimli Tıp Kurumu da vefat eden vatandaşlarımızın cenazelerini teslim etmeye çalışıyor.

“YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEKLER”

Diyarbakır’da enkaz çalışması yapan arkadaşlarımızı yerinde ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla tartıştığımızda bu binaları yapanlardan hesap sorulmasını yüksek sesle konuşuyorlar. İllerimizde depreme maruz kalan binalar ve bu binaları yapanlar hakkında da isimlerle incelemeler başlatıldı. Mahkeme önünde hesap verecek. Kimin kusuru veya ihmali varsa onun hakkında işlem yapılacak ve adalet önüne çıkarılacaktır.

Pek çok sosyal medya serüveninde provokatif haberler yayanlar var, insanlık dışı, ahlaksız, vicdansız yayınlar yapanlar var. Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçince diğerleri iddia ediyor. Hukuk gereğini yapsın demek yerine bazılarının bunlara sahip çıktığını görüyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu