Haber

Bursa’da Sahte İçki Davası Görüldü

Bursa’da 6 kişinin sahte alkolden zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili 3 kişinin yargılandığı davanın duruşması görüldü.

9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, “kasten öldürme” ve “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından haklarında dava açılan tutuklu Kamil Cihat İ, tutuksuz sanık Raif Aytaç U, merhumun yakınları ve tarafların avukatları hakkında dava açıldı. mevcuttu. Hata nedeniyle tutuklanan diğer sanık Oktay Y. ise duruşmaya katılmadı.

Şikayetçi Müjgan A., kendisinin ve eşi Mahmut A.’nın olay anında farklı deneyimler yaşadığını ve onun ölümünden dolayı üzüntü duyduğunu belirterek şikayetçi olduğunu ifade etti.

İbrahim Ç. Sanık Kamil Cihat İ’nin olay günü elinde alkol bulunan 12-13 adet plastik şişeyle çam bahçesine geldiğini mahalle sakinlerinden duyduğunu belirterek, “(Bunlar son kaldı, var)” dedi. başka üretim yok. Bunları sevdiklerime vereceğim. Sevdiği insanlar öldü. Ben Kamil.” “Sürekli kaçak içki sattığını gördüm. Gözünde görme kaybı olduğunu söylüyor ama kullanmadığını, kendisinin kullandığını söylüyor.” dedi.

Diğer mağdurların yakınları da şikayetlerinin devam ettiğini bildirdi.

Sanık Kamil Cihat İ. Suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, iki sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Alkolden zehirlendiği şüphesiyle Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Piremir ve Akçağlayan’daki Çekirge Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan 14 kişi arasında Bülent D, Mahmut A, Erhan S, Necip Ç, Erol O. ve Şakir Ç de yer aldı. Geçen yıl 13 Kasım’da mahalleler. Müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu