Haber

TEGV’in ‘Cumhuriyetin Yüzleri’ Projesi İnternet Sitesine 6 Ödül

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” sloganıyla çağdaş nesiller yetiştirmek için Türkiye genelindeki faaliyet noktalarında nitelikli eğitim desteği sağlayan Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), özel olarak hazırladığı “Cumhuriyetin Yüzleri” projesini hayata geçirdi. Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle, cumhuriyetinyuzleri.org. Türkiye’nin en prestijli web ödüllerinden Altın Örümcek’ten 5 dalda 6 ödülle döndü. Cumhuriyetinyuzleri.org bu yıl 21’incisi düzenlenen Altın Örümcek’te ‘Eğitim’ kategorisinde ‘Halkın Favorisi’ ödülünü alarak komite değerlendirmesinde üçüncü oldu. ‘Dijital Pazarlama Bütünleşik Kampanya’, ‘Etkinlik ve Kültür Sanat’, ‘Mikro Site’ ve ‘Sosyal Sorumluluk’ kategorilerinde ‘Halkın Favorisi’ ödülüne layık görülen TEGV, toplamda 6 ödülün sahibi oldu.

 

“Cumhuriyeti koruyan herkes Cumhuriyetin yüzüdür”

 

Cumhuriyetin 100. yılını sinema, etkinlik ve sergilerle kutlayan TEGV, tüm projelerini ‘Cumhuriyetin Yüzleri’ çatısı altında topladı. ‘Cumhuriyetin Yüzleri’ projesinin internet sitesine özel tasarım ve yazılım hazırlayan vakıf, tüm etkinlikleri bir araya getirdiği saklıyuzleri.org sitesinde herkesin katılabileceği interaktif içeriklere de yer verdi. TEGV, “Cumhuriyet’e kararlılığıyla, coşkusuyla, yüreğiyle sahip çıkan herkesin Cumhuriyetin yüzü olduğuna inanıyoruz” diyor. Siteyi ziyaret edenler kendi fotoğraflarını sisteme yükleyerek büyük bir Atatürk portresini tamamlayabiliyor.

TEGV’in Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle hazırladığı etkinliklere, saklanacakları.org adresinden ulaşılabiliyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Hakkında:

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), eğitimin her şeyin başlangıcı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimiyle, devletin sağladığı temel eğitime destek vermek amacıyla 23 Ocak 1995’te kuruldu. Başta Suna Kıraç olmak üzere. İlkokul çocuklarına okul dışı saatlerde ücretsiz eğitim desteği sağlamaya odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu haline geldi. TEGV, 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izinsiz yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf, Türkiye genelinde 27 ilde toplam 63 faaliyet noktasında 7 Eğitim Parkı, 39 Toplama Birimi ve 17 Ateşböceği ile çocuklara nitelikli eğitim desteği sağlamaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu