Haber

Hakan Fidan’dan skandal saldırı sonrası son dakika açıklaması

SON DAKİKA HABERLERİ:Irak’ta İsveç Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim’e düzenlenen skandal saldırının ardından Dışişleri Bakanı Hakan Fidan son dakika açıklama yapıyor.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

Bakan Fidan’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Türkiye olarak Venezuela’ya yönelik tek taraflı yaptırımlara ve dış müdahalelere karşıyız”

“TÜRKİYE’Yİ BARIŞ VE KALKINMA GARANTİSİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Misafir Bakan Gil “Türkiye’yi yükselen potansiyel bir ülke olarak görüyoruz. Barış ve kalkınmanın teminatı olarak görüyoruz”söz konusu.

FİDAN’DAN TAHIL ANLAŞMASI AÇIKLAMASI

Hakan Fidan, Rusya’nın ‘Tahıl Koridoru Anlaşması’ndan çekilmesine ilişkin de açıklamalarda bulundu. fidan, “Tahıl Anlaşması sürecini Birleşmiş Milletler ile birlikte değerlendiriyoruz. Bu krizin bir an önce çözülmesini temenni ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın süreci devam ettirme girişimleri devam ediyor.”terimleri kullandı.

“KUR’AN’A YÖNELİK SALDIRILAR SALGINA DÖNÜŞMEYE BAŞLADI”

Bakan Fidan, Kuran’a yönelik skandal saldırı ve daha önce Irak’ta İsveç Büyükelçiliği önünde düzenlenen saldırılar hakkında da bilgi verdi. , “Batı’da bazı ülkelerde İslamofobide artış var. Kuran’a yönelik saldırılar salgına dönüşmeye başladı, şiddetle kınıyoruz. Bizim tepkimizden sonra İslam ülkeleri de ciddi bir tavır sergiledi. İslam İşbirliği Teşkilatı bunun üzerine toplandı.”söz konusu.

Detaylar geliyor…

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu