Haber

Haluk Levent Deprem Bölgesindeki Projelerini Açıkladı

AHBAP Derneği Kurucusu Haluk Levent, deprem bölgesinde hayata geçirecekleri projeyi açıkladı. Bölgeye çelik konstrüksiyon konutlar yapacaklarını belirten Levent, projelerin ilk etapta Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’te gerçekleştirileceğini belirtti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından bölgedeki depremzedelere yardımların ulaştırılmasında büyük rol oynayan AHBAP Derneği’nin kurucusu Haluk Levent, yapacakları yeni projeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

Bölgede çelik konstrüksiyon konutların yapımına başlayacaklarını belirten Levent, yapılacakları şöyle sıraladı:

Bağışlar geldiğinden beri deprem bölgesi için 1 milyar TL’nin üzerinde kaynak kullandık. Kalan paranın çoğunu sarsıntı konutlarına harcamaya karar verdik. Sarsıntıya dayanıklı tam mukavemetli çelik konstrüksiyon konutlar. 2 katlı. 83 metrekare.

‘Konutları 6 ayda teslim edeceğiz’

Ailesinde engelli çocuğu olan ve evleri yıkılan vatandaşlarımıza ücretsiz konut sağlayacağız. İlk etapta 1150 konut. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’te 2+1 çelik konstrüksiyon konutların inşaatına başlıyoruz. Devlet bize arsa veriyor. 3 farklı firma ile inşaata başlıyoruz.

Evleri 6 ayda teslim edeceğiz. Bu kapsamda Afad ve bölge valiliklerinden de altyapı takviyesi alacağız. Bu proje sadece depremde evi yıkılan vatandaşlarımız için değil, otizm, serebral palsi, Down sendromlu, Sma gibi engelli çocuğu olan aileler için de geçerli.’

Levent’in paylaştığı görsellerde projenin tasarımlarına yer verildi ?

habercardak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu