Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi Avrupa Komisyonu’ndan hibe aldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Yeniden Değerleme” projesi kapsamında Avrupa Komisyonu’ndan 239 bin 625 Euro (7 milyon 131 bin TL) hibe almaya hak kazandı. Kentlilerin denizle etkileşimini güçlendirmeyi amaçlayan ve 2027 yılına kadar devam edecek proje için İzmir’in paydaşları da belirlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa’nın kıyı kentlerinde kentsel kalite ve iklimsel sürdürülebilirlik kavramlarının değerlenmesini amaçlayan “Yeniden Değerleme” projesi kapsamında 239 bin 625 Euro hibe bütçesi almaya hak kazandı. Avrupa Komitesi’nin aldığı kararla Ålesund (Norveç), Bruges (Belçika), Burgaz (Bulgaristan), Rimini (İtalya), Cascais (Portekiz), Köstence (Romanya), Písek (Çek Cumhuriyeti) ve Rijeka ( Hırvatistan) İzmir ile birlikte. paydaş olarak belirlendi. Proje 2027 yılına kadar devam edecek.

KIYI ALANLARI YENİLENECEK

Yeniden Değer projesi kapsamında İzmir, bütünsel tasarım stratejisini halkın denizle etkileşimini güçlendirecek şekilde genişletecek, kentin belirlenen bölümlerindeki kıyı alanlarını doğa ve kent estetiğine uygun şekilde yenileyecek. Ayrıca kentin mirası ve turizmi açısından değerli olan noktaların birbirine bağlanması için gerekli çalışmalar yapılacak ve kentsel sel riskinin dijital ortamda azaltılması için sünger bölge yaklaşımı denenerek kentin mavi-yeşil altyapıları güçlendirilecek. Ekosistem modelleme analizleri.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

guclukonakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu