Yaşam

Kum saati

Balmain, Dolce & Gabbana, Ermanno Scervino

Kadınlığı ve kadın bedenini kutlamak şu sıralar büyük bir trend. O halde pek çok tasarımcının, etrafı saran kemerler, korseler veya daha basit bir ifadeyle hassas terzilik ile açıkça fark edilen bel çizgisinin hoş hissini hatırlaması şaşırtıcı değil. Sonbahar-kış görünümlerinize çağdaş kum saati silüetleri eklemeye hazır olun!

Bu, hem podyumda hem de mağazalarda korseden ilham alan birçok şekil ve dar bel anlamına geliyor. Bunlar trendin tam temsilidir. Aynı zamanda dönemin bir diğer büyük trendi olan 90’lı yılların güçlü kıyafetlerine de selam veriyor.

Chanel, Versace, Paco Rabanne

Son sezonların trendlerine baktığımızda; evet, 90’ların Madonna’sından ilham alan korseler vücudu sarıyor. Artık onları birçok farklı biçimde şekillendirebilirsiniz; Tek başına gömlek üzerine veya geniş beden bir blazer ile giyebilir, geniş paça pantolonlarla tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Korse olmadan daha doğal bir şekilde trende yön vermek isteyenler dokunsal terzilikten faydalanabilirler. Bazı tasarımcılar dikkati bele çekmek için ek aksesuar ekleme zahmetine bile girmediler. Bunun yerine, gurur verici ayrıntıları doğrudan giysi tasarımına dahil ettiler. Dökümlü pantolonların beli vurgulamasına izin verebilir, bel kısmı belirgin olan elbiseleri deneyebilir, peplum detaylarla kum saati formunu vurgulayabilirsiniz. Ayrıca fazla dramatik olmayan geniş kemerlerle bel bölgesi illüzyonunu da yaratabilirsiniz.

Trende kolay ve tasarruflu bir yaklaşım denemek istiyorsanız; 1950’lerin siluetini elde etmek için geniş bir kemer, beyaz gömlek, yüksek dekolteli tayt veya uyumlu çoraplarla giyilen bir etekten yardım alın.

Uzun bir aradan sonra hâlâ kadınlığı baştan çıkarıcı bir biçimde kutlamaya ihtiyaç var. Yeni dönemde ise kum saati silueti kendinizi güçlü hissetmenizi, vücudunuza güvenmenizi ve aynı zamanda çok eğlenmenizi sağlıyor. Ve günün sonunda moda bunun için değil mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu