Ekonomi

Sarıcakaya Belediye Başkanı: Tüketicimiz ucuza yesin ama üreticimizin emeği yerde kalmasın.

Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam, çiftçinin üretimden memnun olduğunu belirterek, “Tüketicimiz ucuza yesin ama üreticimizin emeği yerde kalmasın” dedi.

Farklı marketlerde 20 ila 30 lira arasında domates alındığını belirten Hüseyin Çam, Sarıcakaya’dan İstanbul ve Ankara’ya eserler gönderdiklerini ifade etti. Çiftçinin üretimden memnun olduğunu ve böyle giderse çok para kazanacaklarını ifade eden Çam, “Emekleri korunsun. Çiftçimiz para kazandığı sürece daha iyisini yapar. Daha çok üretir. Burada çiftçimiz 365 gün üretim yapıyor.Domates bu seviyede giderse iyi.Üretim de uygun, çiftçimiz kazanıyor.Şu anda biber,domates,patlıcan,hıyar,kabak üretimi var.Ürünlerimiz çeşitlendi. Aslında kışın daha çok yeşillik, roka, maydanoz ve tere üretiliyor ama şu anda önemli bir anlamda domates üretimi var” dedi.

Sarıcakayalı üreticiler, pazardan memnun olduklarını belirterek, “Antalya bölgesindeki domatesler bitince daha da güzel olacak gibi. Şu an domatese göre fiyatlar 20-30 lira arasında değişiyor. Mevcut üretimden memnunuz, “Bir şeyler alıyoruz” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu