Haber

Servet Çetin’den istifa çağrılarına yanıt!

– Servet Çetin’den istifa davetlerine yanıt!

Sivasspor Teknik Müdürü Servet Çetin:

“Bir problem var”

“Hiçbir takıma boyun eğmedik”

“Hiçbir zaman kötü futbol oynamadık”

SİVAS – Sivasspor Teknik Direktörü Servet Çetin, Kasımpaşa maçı sonrasında taraftarların kendisini istifaya davet ettiğinin hatırlatılması üzerine, “Bu çok normal, bunu göz ardı etmemeleri lazım, bizden çok daha yüksek ücretlere oyuncu alan takımlar var. Bizden aşağıdalar, öyle bakmaları lazım.”

Trendyol Süper Lig’in 9. haftasında Kasımpaşa’ya 1-0 mağlup olan Sivasspor Teknik Direktörü Servet Çetin, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Maçı değerlendirerek konuşmasına başlayan Çetin, “İlk yarı net bir maçtı. Bakarsak daha net pozisyonlarımız vardı. Buna rağmen oyun dengeliydi. İkinci yarıda Rakibimize baskı yapıp pozisyon değerlendirmeye başladık. Barrow yokken gol yedik. Bütün hamleleri yaptık ama topu kazandık. “Kaleye sokamadık. Bir sorun var, gol atamıyoruz. Gerçekten çok üzgünüz. Kötü oynasak sorun değil ama pozisyonlara giriyoruz ve bunu skora yansıtamıyoruz. Bu bizi gerçekten üzüyor” dedi.

“Hiçbir zaman kötü futbol oynamadık”

‘Maçın sonunda taraftarlar sizi istifaya davet etti. Ne dersin?’ Servet Çetin soruyu şöyle yanıtladı: “Çok normal, bunu göz ardı etmemeleri lazım, bizden çok daha yüksek ücretlere oyuncu alan takımlar var. Onlar bizim altımızda, öyle bakalım. Bu takım daha iyi olacak. Ben Bundan eminim. Hiçbir zaman kötü futbol oynamadık. Her zaman kazandık. “Sonraki maçı da oynadık. Eğer iç sahada kazanmamak bu şekilde devam ederse oyuncu açısından bir eksikliğe neden olabilir. Kendi sahamızda kazanamamak büyük sorun gibi görünüyor ama dışarıdan da 3 puan alıyoruz. Kendimize güveniyoruz ve zor maçları kazanacağız” diye yanıtladı.

“Hiçbir takıma boyun eğmedik”

Maça göre oyun sisteminin değiştiğini belirten Çetin, “Tek amacımız rakibi genişletmek. Aslına bakılırsa bu skora yansımadığı için pek hoş görünmeyebilir ama analiz ediyoruz. Bu oyun sistemi skora da yansırsa kimse konuşmaz. Şu ana kadar hiçbir takıma boyun eğmedik. Samu Saiz’ “Topla fazla oynamaması konusunda da kendisini uyardım. Son paslara biraz daha dikkat ederse daha iyi duruma gelecektir. Biz de onu görüyor ve uyarıyoruz” dedi.

“Taraftarlarla tartışmak onun için hoş değil”

Servet Çetin, Sivasspor’un kalecisi Ali Şaşal Vural’ın maç sonunda taraftarlarla yaptığı sözlü alışverişe ilişkin soruya şu cevabı verdi;

“Ali bu sene çok iyi futbol oynuyor. O bizim joker oyuncumuz. Tabii ki gol yiyeceğiz. Bazen taraftarlar bazı oyunculara takıntılı olabiliyor. Ali bizim oyuncumuz. Geldiğimde yabancı kaleci alabilirdim. Burada ama Ali ile devam ettik. Bugün maçı rakip takımın kalecisi kazandı. Taraftarlarla “Kavga etmek hoş değil. Bu da futbolcuları etkiliyor ve zarar veriyor.”

“İlk defa gördüm”

Çetin son olarak maçın hakemi hakkında şunları söyledi: “Genel olarak maçı iyi yönetti ama kuralları tam olarak bilmiyorum. İlk defa bu kadar az süren bir maç gördüm ve bu bizim başımıza geldi. 4. hakemle çok konuşuyorum ama inanın değişmiyor. Hakem ne görüyorsa onu oynuyor, yapacak bir şey yok.” “Defalarca söyledim değişen bir şey yok. Sadece kendimizi yoruyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu